Archive

Filluan mbrëmjet e 59-ta të poezisë në Strugë

6 muaj më parë

Në Strugë u hap mbrëmë edicioni i 59-të i poezisë “Mbrëmjet strugane të poezisë” në kushte pandemie, me praninë e dhjetëra poetëve të huaj, të

Ja kush është djaloshi 19 vjeçar që humbi jetën në liqenin e malit Sharr në Maqedoni (FOTO)

6 muaj më parë

Një 19-vjeçar me iniciale F.A., shtetas i Republikës së Kosovës, ka humbur jetën në një liqen në Kodrën e Diellit në Tetovë, i njohur si

Ngacmoi seksualisht një femër, arrestohet një person në Mitrovicë

6 muaj më parë

Në Mitrovicë, gjatë mbrëmjes së të premtes është arrestuar një person i cili kishte ngacmuar seksualisht një femër. Policia kanë njoftuar se i dyshuari kishte

Arrestohen disa persona për shtënie me armë, tentim vjedhje dhe sulm ndaj policëve

6 muaj më parë

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona, tre meshkuj dhe një femër, pasi në shtëpinë e një tjetri kishin shtënë me armë dhe kishin tentuar

Vdes njëri nga katër të aksidentuarit dje në autostradën “Arbën Xhaferi”

6 muaj më parë

Njëri nga katër personat e aksidentuar dje pasdite në autostradën “Arbën Xhaferi”, ka ndërruar jetë pas mesnate. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se trupi

Shtatori rikthen mbledhjet e qeverive shqiptare, kërkohet zbatimi konkret i marrëveshjeve

6 muaj më parë

Në javën e tretë të shtatorit do të mblidhen në Shkodër qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje të përbashkëta. Dogana

‘Zgjerohen me 12 milje’/ Grekët të kënaqur me qëndrimet e Edi Ramës

6 muaj më parë

‘Shqipëria konfirmoi të drejtën e Greqisë për t’i zgjeruar ujërat territoriale deri në 12 milje nga 6 që janë tashmë në Detin Jon’. Kështu shkruajnë

VIDEO/ Tallja e me shqiptarët, mbyllet sërish kufiri në Kapshticë, u plotësua kuota ditore e kalimeve…

6 muaj më parë

Eshtë mbyllur sërish kufiri në Kapshticë. Pala greke ka pezulluar punën pasi është plotësuar kuoto prej 300 personash që mund të kalonin kufirin. Është vendosur

Në vekalimet nuk ka pritje të gjata përveç në Qafë Thanë

6 muaj më parë

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është shtuar. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata

Maqedoni: Seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re vazhdon sot në ora 12:00

6 muaj më parë

Seanca parlamentare për zgjedhjen e qeverisë do të vazhdojë sot në orën 12, dhe deputetët duhet të votojnë për qeverinë e re deri në mesnatë.

1 2 3 32