3 të vrarë e 20 të plagosur në Australi

Një nga qytetet më të mëdha të Australisë gjatë natës së fundit pa tmerrin. Në Melburn, një person i armatosur, kishte shtënë drejt turmës së njerëzve, ku la të vdekur 3 persona dhe plagosi 20 të tjerë.


Fillimisht policia nuk ka thënë se mund të jetë sulm terrorist, por e lidhën këtë ngjarje me një tragjedi që kishte ndodhur në Windsor disa orë para këtij sulmi të fundit, shkruajnë mediat australiane.

Shoferi i makinës thuhet se doli nga makina dhe filloi të gjuaj me armë zjarri drejt turmës së njerëzve, ku i vrau tre persona, 20 të tjerë i plagosur, përfshirë edh 4 fëmijë.

Ekipi mjekësor ka thënë se tre prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme