4-vjeçarja plotëson dëshirën e fundit të nënës që i vdiq nga kanceri, vishet si nuse (Foto)

E shtune, 05 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Një vajzë katërvjeçare ka plotësuar dëshirën e fundit të nënës së saj, duke u veshur me fustan të bardhë, e duke realizuar albumin fotografi në vendin ku prindërit e saj janë martuar.

Amber David nga Karolina e Veriut, ndërroi jetë në moshën 27-vjeçare pasi u diagnostifikua me një lloj të rrallë të kancerit të qafës së mitrës.

Pasi mori vesh sëmundjen, nëna e tre fëmijëve i kërkoi mikut të saj, fotografit Heidi Spillane, që t’i premtonte se do të fotografonte vogëlushen Nora me fustanin e saj të dasmës.

 Fatkeqësisht, Amber nuk arriti t’i shikonte këto imazhe pasi ajo vdiq para se e bija të bënte setin fotografik. Ndërkohë, Heidi, i cili ka qenë fotograf në dasmën e Amberit me bashkëshortin e saj Derek, ka fotografuar edhe fëmijët Noah 8-vjeç, Nora 4 dhe Reid 3.

Ai është shprehur se është ndjerë i lumtur kur shoqja e tij ka kërkuar që të bëjë këto foto speciale, transmeton shekulli.

“Ishte shumë emocionuese të shihja Norën në fustanin e Amberit. Ishte aq e bukur sa e ëma. Kur e pashë vogëlushen me fustanin e bardhë, zemra nisi të rrahë fort”, ka shtuar Heidi.

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

16

9

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme