41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitu

Një grua 41-vjeçare maqedonase është vrarë me thikë nga bashkëshorti i saj në sy të djalit të tyre 8-vjeçar, raporton “Bild” gjerman.

Lëndimet e maqedonase, siç thuhet në shkrime, ishin aq të rënda, saqë ajo u gjakos deri në vdekje.

Djali i madh 16-vjeçar i viktimës ka lajmëruar policinë.

Kur ai erdhi në shtëpi rreth orës 19:00, vëllai i tij i vogël po qëndronte para derës së mbyllur të banesës. Ai ishte plotësisht i shqetësuar dhe tha se nëna e tij ishte brenda dhe shtrirë në dysheme e plagosur.

Oficerët e mbërritur në vendngjarje gjetën gruan të mbuluar me gjak në banesën në zonën e Cray. Mjeku i urgjencës dhe mjekët u përpoqën të ringjallën nënën, por ajo vdiq.

Në të njëjtën kohë, policia ka nisur një ndjekje të madhe dhe dyshimi ka rënë mbi bashkëshortin e viktimës, bashkëshortin e saj 47-vjeçar, po ashtu nga Maqedonia. Menjëherë pas kësaj, i dyshuari menjëherë thirri policinë dhe tha se kishte ikur në qytetin fqinj Gelsenkirchen.

Më vonë ai nuk bërri rezistencë ndaj arrestimit l.

Nuk dihen ende motivet e krimit të tmerrshëm, sipas policisë gjermane.

Detektivët po kërkojnë pista për krimin. Sipas informacioneve të “Bild”, nëna dyshohet se është vrarë me disa plagë me thikë. Fëmijët kujdesen dhe janë me anëtarë të tjerë të familjes.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme