A e dini cili flamur është “Nëna e të gjithë flamujve”?

Flamuri i Norvegjisë është ndër më të vjetrit në botë, edhe pse ka qenë i projektuar në vitin 1821 nga deputeti Fredrik Meltzer (1779-18559) shkruan Flaginstitute, përcjell GazetaBlic.

Përmasat e flamurit janë 8:11 nuk janë edhe shumë të medha. Ngjyrat e përfshira janë e bardha, kuqja si dhe e kaltër, ky lloj kombinimi i ngjyrave është edhe dominuese nga flamujt e Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar transmeton GazetaBlic.

Pse është flamuri i Norvegjisë Nëna e të gjithë flamujve?

E pra, në qoftë se ju shkruani “Nëna e të gjithë flamujve”,”Mother of all flags” në Google Images ju do të mund të shihni shumë imazhe të flamurit të Norvegjisë me disa flamuj të tjerë kombëtarë shënuar brenda saj.

Këta flamuj janë: Indonezisë, Polonisë, Maltës GC, Finlandës, Francës, Holandës dhe Tajlandës. Serbia dhe Mali i Zi është gjithashtu atje, nëse ju shikoni në një version të vjetër të mjaftueshme – ajo do të jetë direkt nën flamurin hollandez në imazhin e mësipërme./GazetaBlic

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme