A e mbani mend djalin që pinte 40 cigare në ditë? Ja si është bërë tani (Foto)

E enjte, 20 Tetor 2016  –  Sakte.net

Piu cigare qysh nga mosha 2-vjeçare. Jo një cigare po plot dy paketa. Kishte tentuar që ta ndalojë me ndihmën e prindërve, por e kotë. Ardi Rizal nga Indonezia ishte totalisht i varur ndaj nikotinës.

 

Prindërit kanë provuar t’ia ndalojnë, por ai bëhet i padurueshëm, qan dhe ulërin derisa t’i japin cigare për të pirë.

Megjithatë, ai tashmë e ka lënë duhanin, por është bërë i varur nga ushqimi dhe është në mbipeshë.

Ardi konsumonte vetëm një markë duhani dhe për këtë prindërit e tij shpenzonin 4.3 euro në ditë, në Musi Banyuasin, në Indonezinë jugore. Në fakt, për Indonezinë kjo nuk përbën ndonjë çudi, pasi fëmijët atje fillojnë të konsumojnë duhan mesatarisht që nga mosha 5-vjeçare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme