A ju kujtohet Linda, femra që e ruante Rugovën. Ja çka bënë tash ajo (Foto)

 • Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij. Një vajzë e veshur me të zeza, floktë të shkurtëra dhe të lidhura fort dhe më nje një shikim të mprehtë e pa buzëqeshje.

  Kjo është Linda Muriqi femra e vetme në mesin e shumë burrave që kujdesej për sigurinë e presidentit, Ibrahim Rugova, shkruan Magazina.al

  Po ku ndodhet sot, ish ushtarja e UÇK-së e cila e la Amerikën dhe iu bashkua luftës për çlrimin e Kosovës në një moshë ende të re?!
  linda uckqika6
  Magazina.al marr vesh se ajo bënë një jetë mes New Yorkut dhe Pejës. Një pjesë të kohës e kalon në Bronx atje ku ka familjen, kurse shpesh vjen edhe në Pejë në vendlindjen e saj. Kohëve të fundit Linda është parë në Kosovë në dasmën e vëllaut të saj, bokserit të njohur Elvir Muriqit.

  qikaqika5
  Linda që dikur kujdeset për sigurinë e ish presidentit të Kosovës, tash është e papunë. Megjihate famija e saj qëndrojnë mirë ekonomikisht për shkak së vëllezërit kanë biznes në New York..

  linda,,,

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme