A po paralajmëron dorëheqjen Isa Mustafa?

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas rezultatit zhgënjyes në zgjedhjet e parakohshme ka premtuar reflektim të LDK-së.

Mustafa ka thënë se në këto zgjedhje ka mbizotëruar zëri i kundërshtimit, kurse bërë të ditur se LDK në ditët vijim do të analizojë dhe vlerësojë rezultatet e zgjedhjeve dhe do të reflektojmë në interes të anëtarësisë dhe të qytetarëve.

Ky është shkrimi i plotë i Mustafës:

Të nderuar qytetarë,

Ju e dhatë vendimin tuaj në këto zgjedhje. Mbi të gjitha mbizotëroi zëri i kundërshtimit.

LDK në ditët në vijim do të analizojë dhe vlerësojë rezultatet e zgjedhjeve dhe do të reflektojmë në interes të anëtarësisë dhe të qytetarëve.

Vendimin do ta marrim edhe me deputetët pas certifikimit të rezultateve si dhe me partnerët e koalicionit.

Falënderoj të gjithë ata që ia dhanë besimin koalicionit tonë dhe kandidatit për Kryeministër, prof, Avdullah Hotit, i cili bëri një fushatë dinjitoze në të gjitha fushat. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme