Abedin Zymberi: Më shumë shoh rrezik te Erdogani sesa tek Millosheviqi! (Video)

Unë nuk e shoh të arsyeshme që kaq shumë energji të harxhohet për Turqinë. Jo pse nuk e duam Turqinë, jo pse nuk e mbështesim, jemi bashkëfetar me ta, por mua më ngacmon ajo që kur dikush fillon të na përkëdhelë ose të na lazdrojë, ne mënjëherë kalojmë në anën e tij. Dhe unë nga këto njerëz, siç është Tajip Erdogani, i cili na ka përkëdhelur kohëve të fundit, na ka mbështetur në disa raste, unë ma shumë shoh rrezik tek ky sesa te Millosheviqi”, ka deklaruar në emisionin Click analisti Abedin Zymberi i pyetur lidhur me tentativën për grusht shtet në Turqi dhe reflektimin që kjo situatë shkaktoi në shtetet ku banojnë shqiptarët./Sakte.net
https://www.facebook.com/kumanovasotzyrtare/videos/vb.267691369985768/1062875767133987/?type=2&theater

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme