Aeroplani del nga pista, ka të vdekur

Një aeroplan me ngarkesë ka dalë nga pista në shtetin amerikan federal Virxhinia Perëndimore, me ç’rast kanë humbur jetën piloti dhe bashkë-piloti, thanë zyrtarë të aeroportit.

Rreth 20 automjete të ndihmës së shpejtë kanë dalë në vendin e ngjarjes derisa pista është mbyllur.

“Zyrtarët ende nuk i dinë shkaqet e aksidentit të aeroplanit të kompanisë “Air Cargo”, tha zëdhënësi i aeroportit Jeger Majk Plant, duke shtuar se koha ka qenë e mirë dhe me diell.

Komiteti nacional për siguri dhe transport ka nisur hetimet lidhur me aksidentin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme