Agjencia ruse e lajmeve: Takimi i Vlora Çitakut me Donald Trump kushtoi 1 milion dollarë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ishte takuar me Presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, me 18 janar, dy ditë para inaugurimit të Trump-it President dhe sipas një analisti serb, ky takim ka kushtuar hiç më pak se një milion dollarë, njofton Klan Kosova.

Në një intervistë për agjencinë e lajmeve ruse Sputnik, analisti politik, Brankica Ristiq, thotë se një milion dollarët për t’i mundësuar takim Çitakut me Trump-in i pagoi Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane, një organizatë kjo që lobon fort për interesat e shqiptarëve në SHBA.

“Në ndejën para inaugurimit në Uashington, ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku bisedoi me presidentin e SHBA-ve dhe shumë veta thanë se kjo ka kushtuar një milion dollarë”, ka thënë Ristiq.