Agjenda shtetërore sfidë për kryeministrin e radhës (Video)

Subjektet politike tashmë i kanë nominuar kandidatët e tyre për kryeministër, PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinajn, LDK-AKR- ALTERNATIVA, Avdullah Hotin dhe Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin.

 

Analistët politik thonë secili nga kandidatët për kryeministër që nesër do të qeveris me vendin duhet ta ketë parasysh se  marrëveshjet e arritura në Bruksel duhet të shkojnë përpara  si procese, në mënyrë që të respektohet agjenda shtetërore. /Tribuna/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme