Ahmeti premton shkolla të reja

Shpend Ahmeti ka njoftuar se Komuna e Prishtinës është duke planifikuar ndërtimin e disa shkollave të reja në kryeqytet.

Në një intervistë me emisionin “038” në Kohavision, kryetari i Komunës së Prishtinës ka bërë të ditur edhe lagjet në të cilat pritet të ndërtohen këto shkolla – ashtu siç kishte premtuar edhe gjatë fushatës zgjedhore të Zgjedhjeve Lokale.

“Ashtu siç kam thënë edhe në fushatë, do të ndërtohen disa shkolla. Janë një shkollë në lagjen Veternik, një në lagjen Kalabria, një në lagjen Mati dhe një tjetër në Sofali”, ka thënë i pari i kryeqytetit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme