Aksident me traktor në gjendje të dehur, një person bie në tokë dhe lëndohet rëndë

Gjatë pasdites së djeshme ka ndodhur një aksident i rëndë në Graçanicë.

Në raportin policor, thuhet se në aksident ishte i përfshirë një traktor nga i cili kishte rënë në tokë një mashkull serb.

Bëhet e ditur se traktorin ishte duke e drejtuar një mashkull po ashtu serb, në gjendje të dehur.

Viktima që ka rënë në tokë, ka pësuar lëndime të rënda trupore me ç’rast është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor, ndërkaq me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

© KOHA