Aksident trafiku me fatalitet në Prishtinë

Policia ka njoftuar se një aksident trafiku ka përfunduar me fatalitet në Prishtinës në rrugën “Hasan Remniku”. Si pasojë e goditjes, këmbësori mashkull ka ndërruar jetë.

Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar gjersa ishte duke lëvizur me veturën e tij në rrugë duke mos ju përshtatur shpejtësisë dhe kushteve të rrugës ka goditur këmbësorin mashkull K-Shqiptar.

Viktima ka pësuar lëndime vdekjeprurëse. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Në vendngjarje kanë dal të gjitha njësit përkatëse dhe prokurori. Me urdhër të prokurorit trupi  i pa jetë i viktimës është dërguar  për obduksion në IML – Prishtinë  ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje, shkruan në raportin policor.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme