Albin Kurti, Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu tre kandidatët më të votuar nga VV në Prishtinë

Portali Sakte.net merr vesh se kandidatrër më të votuar në Komunën e Prishtinës janë Albin Kurti, Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu. Në mesin e to 5 kandidatëve hyjnë dhe Dardan Molliqaj dhe nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Derguti.

Top 5 kandidatët më të votuar të Vetëvendosjes në Prishtinë
Albin Kurti 24.598 vota
Shpend Ahmeti 17.575 vota
Dardan Sejdiu 10.109 vota
Dardan Molliqaj 8.405 vota
Aida Derguti 6.927 vota

Përndryshe, sipas rezultateve preeliminare, Vetëvendosje ka fituar 36.228 vota në Prishtinë (42 %) duke lënë pas LDK – në me 29.711 vota (34%) dhe PDK – AAK – NISMA dhe të tjerët me 17.141 vota (19%)./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme