Albin Kurti sot do takohet me Mustafën dhe Osmanin

Siç ka njoftuar Albin Kurti, Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të vendit, të enjten do realizohet një takim i tij me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani .

Sipas Kurtit, me këtë takim fillojnë negociatat për formimin e qeverisë së vendit, pas zgjedhjeve të mbajtura të dielën e kaluar ku VV doli parti fituese dhe LDK u radhitë e dyta.

Në ndërkohë edhe kandidatja për kryeministre e LDK-së , Vjosa Osmani dje kishte deklaruar për mediat se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme