Ali Ahmeti: Idealet tona djegin çdo therrë që u del përpara

Kryetari I BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në fjalimin e tij në Konventën në Shkup se prania e madhe e nënës shqiptare, prindërve dëshmon se me këtë rrisin misionarët.

“Jam shumë krenar. Kjo është fitore që u garanton brezave që vijnë edhe ata që jetojnë tani, të ardhme të sigurt e të lumtur në gjitha drejtimet. Unë pra jush dua ti drejtohem kombit shqiptar, sepse ju jeni front i vetëm i idealistëve dhe misionarëve të çështjes kombëtare.

Rrugët që kemi ecur ne, nuk kanë gjuajtur vetëm me gurë, por me shkrepa e therra. Ata që kanë shkrepur gjithçka të zezë pra nesh, idealet tona janë të forta që shkrepin nga qielli dhe dërmojnë e djegin çdo therrë që u del përpara sepse janë amanete të të parëve tanë. Ne jemi brezi, fronti. Kemi punuar me gjithë energjinë”, ka thënë Ahmeti, raporton Aktuale.mk.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme