Ambasadori amerikan në Beograd uron Vucic’in për fitoren

Kryeministri serb Aleksandar Vucic ka takuar ambasadorin amerikan në Beograd, Kyle Scott.


Gjithnjë sipas medieve serbe, Scott e përgëzoi politikanin serb për fitoren në zgjedhjet presidenciale, duke shprehur gatishmërinë e SHBA’ve që të vazhdojë përkrahjen e saj për Serbinë në fushën e sundimit të ligjit, sistemit gjyqësor dhe në rrugën evropiane të Serbisë.

Në anën tjetër, Vucic tha se fitorja e tij është gjë e mirë për rrugën e Serbisë drejt Europës, dhe shtoi se beson që Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të japin kontributin e tyre për këtë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme