Ambasadori Delawie:Dhuna e papranueshme

Nuk ka kaluar shumë kohë dhe ka ardhur reagimi dhe nga ambasadori Amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

Delawie është shprehur i tronditur nga ky sulm, duke thënë se dhuna është e papranueshme në demokraci.

Ai ndërmjet një postimi në Twitter ka shkruar:

“I tronditur nga sulmi në Kuvendin e Kosovës. Dhuna dhe gjuha që nxisin dhunën janë të papranueshme në demokraci”. /Sakte.net

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë