Ambasadorja Çitaku ka mohuar punësimin e Fidanit,ai ishte praktikant

Sakte.net

E diel, 14 Gusht 2016 08:25

 

Vlora Citaku tash ambasadorja e Kosovës në Washington, dikur ish ministre e Integrimeve në Kosovë, përmes një postimi në Facebook ka dhënë një sqarim lidhur me publikimin të përgjimeve mes sajë dhe Adem Grabovcit, shefit të grupit parlamentar të PDK’së.

Ajo ka thënë se ka rënë në grackë dhe ka mohuar  punësimin e Fidanit, personit që Adem Grabovci kërkonte ta punësojë në Ministrinë e Integrimeve përmes djalit të tijë.

Postimi i saj i plotë:


E lexova qe Insajder kishte ri-publikuar një bisedë telefonike mes meje dhe Adem Grabovcit. Më duhet që ta them prap, dhe këto të dhëna janë publike, dhe ju ftoj juve si gazetarë që ta vërtetoni, Fidani I apostrofuar në këtë bisedë nuk është punësuar në Ministrinë që kam drejtuar unë. Ndërkohë që praktikën 2 mujore, pa pagesë, ka mundur ta kryej secili student që ka sjellë një dëshmi nga Universiteti. /

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme