Amfilohije e quan të turpshme vizitën e kryeministrit malazez në Kosovë

Argjipeshkvi i Cetinës dhe mitropoliti malazez i Bregdetit Amfilohije ka deklaruar se vizita e javës së shkuar e kryeministrit malazias Dushko Markoviq në Prishtinë është e turpshme për Malin e Zi
Mali i Zi është njëri nga shtetet e para që e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Siç njofton rtcg, mitropoliti ka thënë se këtë nuk do ta kishte bërë kurrë Mali i Zi por pushteti aktual, i cili, tha ai, heq dorë nga Dukagjini dhe bën kufij.

“Unë i kam varrosur ata që Ramush Haradinaj dhe shokët e tij i kanë prerë nëpër Dukagjin në vitin 1999 e tek ai, këto ditë, ka qenë kryeministri ynë”, ka thënë Amfilohije.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme