Analisti: Armët e koreano-veriorëve janë lodra

Ushtarët e Koresë së Veriut mbajnë më së shumti armë false përgjatë paradës së forcës të zhvilluar para pak ditëve.

Ky është mendimi i Michael Pregent, një ish oficer i inteligjencës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai shprehet se shumica e armëve të përdorura gjatë paradës së 15 prillit janë lodra dhe po sipas tij, syzet për luftim të shfaqura në paradë janë normale dhe nuk kanë asnjë efekt shtesë që do të mund t’i ndihmonte ata në luftim.

1493301081arme 1493301327_1 1493301340_2 1493301349_3 1493301358_4 1493301365_5

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme