Anëtari i ISIS-it gabimisht hodhi në erë familjen e tij

E premte, 18 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Një adoleshent që ishte rekrutuar kohët e fundit nga “Shteti Islamik” në Mosul, ka vrarë gjithë familjen e tij, prej gjashtë anëtarësh, pasi brezi me eksploziv shpërtheu brenda shtëpisë së tyre.

 

Mes të vrarëve thuhet se janë edhe tre fëmijë nga pajisja shpërthyese e djalit, identiteti i të cilit mbetet anonim.

Adoleshenti i përkiste grupit të ashtuquajtur “Cubs of the Caliphate” i ishte dhënë rripi me eksploziv nga anëtarët e tjerë të grupit.

“Shteti Islamik” rekruton rregullisht të rinj, kryesisht nga Mosuli lindor dhe i detyron të veshin pajisjen shpërthyese./opinion/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme