Arrestohen dy të dyshuar për terrorizëm në Pejë

Policia e Kosovës, mëngjesin e të martës, ka kryer dy bastisje, rrjedhimisht arrestimin e dy personave të dyshuar për nxitje të terrorizmit në rajonin e Pejës.
Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani.

Të arrestuarit, dyshohet se kanë bërë propagandë dhe kanë nxitur terrorizmin në Kosovë dhe bashkimin e qytetarëve në luftërat e huaja përkrah terroristëve të ISIS’it.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë