Arrestohet personi që vrau 39 persona në Stamboll në natën e Vitit të Ri

Është arrestuar autori i sulmit me armë zjarri në klubin e natës ‘Reina’ në Stamboll, në natën e ndërrimit të moteve, që ka lënë të vdekur 39 persona dhe dhjetëra të tjerë të plagosur.

Mediat turke raportojnë se ai është arrestuar në Stamboll, pas një operacioni policor.

Abdulkadir Masharipov mësohet se është arrestuar së bashku me të birin në vendin e quajtur Esenyurt.

Masharipov, i cili më 31 dhjetor vrau 39 persona, po kwrkohej që 17 ditë nga policia turke.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme