Arrihet marrëveshja për reformën, vendimtar propozimi i Hahn

Palët kanë rënë dakord! Maxhoranca dhe opozita kanë mbyllur me sukses negociatat e stërzgjatura dhe procesi u mbyll ashtu siç nisi; nga ndërkombëtarët.

Konsensusi është arritur në bazë të një formulimi të Komisionerit Johannes Hahn, i cili ka dhënë edhe formulimin përfundimtar të arritjes së tij, raporton Top Channel.

Palët përplaseshin në dy çështje, që kishin të bënin që të dyja me rolin e ndërkombëtarëve.

Menjëherë pas shpërndarjes së lajmit të “tymit të bardhë”, ka dalë në një deklaratë për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Basha foli në këtë dalje për “fitore të parimeve të Partisë Demokratike” dhe shtoi se është vendosur që roli i ndërkombëtarëve në këtë proces të jetë rekomandues.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme