Arsim Bajrami sot në interpelancë

Kuvendi i Kosovës, sot do të mbajë seancën e parë plenare për sesionin pranverorgjatë së cilës do të paraqitet në interpelancë, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami.

Ai do të përgjigjet para deputetëve lidhur me organizimin e arsimit parashkollor, parafillor dhe parauniversitar në Kosovë.

Po gjatë kësaj séance, parlamenti do të shqyrtojë për herë të parë Projektligjin për automjete, si dhe atë për legalizimin e armëve.

Poashtu, Kuvendi do të zhvillojë debat parlamentar lidhur me arrestimet e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, sipas kërkesës së deputetit Glauk Konjufca

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme