“Asociacioni të formohet sa më shpejt”

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe të sigurisë Maja Koçijançiq tha se Bashkimi Evropian pret që Asociacioni i Komunave serbe të fomohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

BE-ja pret që në kuadër të marrëdhënieve të dialogut në mes të të dyja palëve për normalizim se AKS të formohet sa më shpejt që të jetë e mundur”, ka thënë Kocijançiq në lidhje me deklaratën se Ramush Haradinaj se nuk do të formohet Asociacioni, në qoftë se ai bëhet kryeministër i Kosovës, raportojnë mediat serbe.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme