Atentat në Tiranë, plagoset një pronar i argjendarisë

Pronari i një argjendarie në rrugën e Dibrës në Tiranë ka mbetur i plagosur mëngjesin e kësaj të hëne.

Informacionet paraprake bëjnë të ditur se ka pasur të shtëna me armë në këtë zonë rreth orës 09.30.

Nga hetimet e para është plagosur me armë zjarri Vangjel Kashara, 28 vjeç.

Ai është qëlluar nga një person i paidentifikuar, dhe sipas policisë ishte i veshur me të bardha, rreth 160 cm i gjatë dhe është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

I plagosuri është transportuar menjëherë në spital ku ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Në vendin e ngjarjes është sekuestruar edhe gëzhoja e armës, e llojit pistoletë.

Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të zonës, dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Nuk përjashtohet mundësia që ngjarja të ketë qenë dhe tentativë për grabitje, por gjithçka pritet të sqarohet nga uniformat blu.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme