Azem Vllasi përplaset rëndë me gazetarin serb: Edhe unë kam pushkë

Avokati kosovar dhe ish kryetari i rinisë jugosllave, Azem Vllasi dhe gazetari serb, Zhivojin Rakoçeviq kanë shpalosur sot qëndrime diametralisht të kundërta nëse është e nevojshme Ushtria e Kosovës.

Atmosfera ka qenë aq e tensionuar në rtk2 saqë Vlladi në dy raste është ngritur nga karrigia më qëllim që të largohet nga studio.

 

Rakoçeviq ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për ushtri, pasi që në duart e qytetarëve të Kosovës, sipas të dhënave të Kombeve të Bashkuara, gjenden rreth gjysmë milioni armë të gjata.

Këto të dhëna i ka kundërshtuar Vllasi edhe pse ka thënë se edhe ai ka pushkë në shtëpi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme