Baily uron zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë

Baily: Do të vazhdojmë të punojmë me Qeverinë e re

 

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily përmes tuiter ka përcjellë mesazhin e urimit për zgjedhjen e Qeverisë së re të kryeministrit Zoran Zaev, shkruan tv21.tv

“Uroj kryeministrin Zoran Zaev dhe shumicën e re parlamentare për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë.  Si miq dhe partner, do të vazhdojmë të punojmë me Qeverinë e re për reformat për anëtarësim në NATO dhe BE si dhe për sundimin e së drejtës”, ka shkruar ambasadori amerikan Jess Baily.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme