Basha për drogën: Financon ndërtimin. Zgjidhja: Largimi i qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se “heroina dhe kokaina janë kthyer në aktivitetet kryesore të grupeve kriminale” dhe shtoi se “milionat e eurove të drogës po shkatërrojnë ekonominë”.

“Kokaina e kapur nuk mund të kalonte në vend pa garanci politike. Milionat e eurove të drogës po shkatërrojnë ekonominë. Nuk mund të funksionojë ekonomia kur aktiviteti më i madh është droga. Nuk ka aktivitet që konkurron drogën”, u shpreh Basha.

Kreu i PD-së theksoi më tej: “Kjo vërteton atë që SHBA dhe BE kanë thënë: që Shqipëria është kthyer në bazë kryesore të trafikut në Europë. Shërbejmë si bazë për dërgimin e drogës në vendet e BE-së. Ashtu si në rastin e Xibrrakës, është arrestuar shoferi, por jo bosët. Ata nuk do të arrestohen derisa në krye të vendit të jetë Edi Rama. Ky problem zgjidhet vetëm duke larguar Edi Ramën”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme