Batajnica: Vazhdon të heshtë dhe injorojë Serbia (Video)

Më shumë se 700 shqiptarë të vrarë gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë u varrosën fshehtas në Batajnicë të Beogradit.

Së fundmi kërkohet që aty të ngrihet një memorial në nderim të këtyre viktimave, por kjo po vazhdon të injorohet nga Serbia.

Kronikë e gazetarit Rilind Matoshi:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme