BDI 85 774 vota, Lëvizja Besa 57 749

Në konferencën e sotme të shtypit, Komisioni Shtetëror maqedonas i Zgjedhjeve njoftoi rezultatet paraprake nga votimi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të zhvilluara dje, pas numërimit 99,34 për qind të votave.

VMRO-DPMNE dhe koalicioni ”Për një Maqedoni më të mirë” ka marrë 444 014 vota, LSDM dhe koalicioni 428 683, BDI 85 774, Lëvizja Besa 57 749, Aleanca për shqiptarët 35 103 dhe PDSH 30 971 vota.

Në KSHZ, deri në orën tre të mëngjesit të sotëm, nuk kishte mbërritur asnjë ankesë lidhur me votimin e djeshëm në zgjedhje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme