Beqa “godet” LVV-në: Nëse jeni patriotë mos e lini fatin e Kosovës në dorë të Listës Serbe

Deputeti Hajdar Beqa në intervistë për “Zërin”, ka thënë së deputetët e Vetëvendosjes nuk kanë pasur vullnet për bisedime me kryetarin e Kuvendit, i cili çdo herë i ka ftuar për diskutim dhe për të gjetur një zgjidhje për Demarkacionin

Ai, po ashtu, ka thënë se Vetëvendosja nuk duhet ta lërë fatin e qytetarëve në dorë të Listës Serbe, raporton Zëri.info.

“Ka pas takime, nga 2015 janë këto problem, çdo herë kryetari i Kuvendit i fton për të diskutuar, është mungesa e vullnetit të deputetëve të LVV-së, unë sot besoj që marrëveshja do të kalojë. Është mirë që këtij epilogu t’i japim fund. Nëse VV është patriote nuk duhet ta lënë fatin e qytetarëve të Kosovës në dorë të Listës Serbe. Sot është vendimi për bllokim edhe për ecje përpara. Sot qytetarët e shohin kush është për bllokim e kush për të ecur përpara”, ka deklaruar Beqa.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme