Biden i dhuroi Stemën Shtetërore Majlindës

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden së bashku me bashkëshorten Jill dhe nipin dhe mbesën kanë arritur në Prishtinë.

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinë, “Adem Jashari” për ta pritur Joe Biden ishte e pranishme edhe kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi.

Me këtë rast, Biden i ka dhënë një dhuratë kampiones olimpike, e cila merret vesh se bëhet fjalë për stemën e zëvendëspresidentit të Amerikës, transmeton telegrafi.

Kështu ka bërë të ditur trajneri i xhudistes kosovare, Driton Kuka, i cili e ka përgëzuar nxënësen e tij.

Vlen të ceket se përmes kësaj steme nderohen personalitetet e shquara në mbarë botën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme