Bota po çmendet për këtë 11 vjeçar (FOTO)

Disa njerëz thjesht lindin të zgjuar, e ditë pas dite këtë zgjuarsi ata vetëm e forcojnë.
 

Mirëpo kur bëhet fjalë për një 11 vjeçar, është pak e vështirë ta pranohet, e në veçanti kur fjala bie tek Daniel Liu, transmeton sakte.net.

Daniel studion kimi organike në Universitetin e Toledos në Ohajo, edhe pse është vetëm një 11 vjeçar.

Të gjithë studentët tjerë, kolegët që ka përreth dhe profesorët, atë e quajnë një gjeni.

Në fakt, Daniel është në shkollën e mesme tani, por zgjuarsia e tij ka bërë që pas shumë kërkesave të disa profesorëve ai të ndjek disa klasë edhe në këtë universitet.

Ai ka takuar njerëz me famë, madje ishte ftesa e tyre që i bënë këtij 11 vjeçari.

Ai është takuar me Bill Nye (Njeriun e Shkencës), dhe pasi ka fituar një bursë prej 10,000 dollarësh, ai është takuar edhe me presidentin Barack Obama në Panairin e Shkencës në Shtëpinë e Bardhë.

Gjatë një ligjërate në universitet, ai u ka thënë kolegëve të tij se në qoftë se nuk kanë diçka të pa qartë, ata mund t’i drejtohen atij me pyetje në e-mail! Wow, mahnitëse kjo.

Përveç tjerash, ai është bërë tani shumë i famshëm në gjithë vendin, universitetin dhe shkollën e tij, madje të gjithë po e pëlqejnë dhe po çmenden pas tij. /lajmi.net

prodigy-child-high-school-daniel-liu-1

prodigy-child-high-school-daniel-liu-3

prodigy-child-high-school-daniel-liu-2

prodigy-child-high-school-daniel-liu-7

prodigy-child-high-school-daniel-liu-14

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme