Bulliqi deklarohet për demarkacionin e së hënës e mocionin e së mërkurës

Deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, ka folur për dy votimet vendimtare që pritet të vihen në Kuvendin e Kosovës javën që vjen.

Bulliqi ka thënë se demarkacioni duhej rrëzuar kaherë, ndërsa për rrëzimin e Qeverisë tash nuk është momenti, përcjell koha.net.

“Mendimi im personal është se demarkacioni do të duhej kaherë të sillej në Kuvend dhe bashkërisht pa dallime partiake ta rrëzojmë, ndërsa që mocionin e shoh të panevojshëm sidomos në këtë fazë të zhvillimit të këtij procesi”, ka thënë ai.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme