Buzëqeshje në fytyrat e sirianëve të Halepit

Ndonëse pjesë të shumta të qytetit sirian, Halep, janë të pushtuara nga luftëtarë të grupit islamik ISIS dhe po përjetojnë tmerrin, disa zona të këtij qyteti janë në dorën e Qeverisë siriane dhe si duket atje u është kthyer gëzimi në fytyra të mbijetuarve.

Agjencia e lajmeve Reuters ka publikuar disa fotografi të këtyre zonave ku qytetarët, edhe përkundër rrënimeve dhe humbjeve të shumta, shihen të buzëqeshur e shkrepin “selfie” para gërmadhave të ndërtesave të dikurshme historike, transmeton Koha.net.