Çertifikohet rezultati i zgjedhjeve, pritet mandatimi i Haradinajt për formimin e qeverisë

KQZ ka certifikuar zgjedhjet e 11 qershorit dhe ka hapur rrugën për themelimin e institucioneve të Kosovës. Së pari, do të konsituohet Kuvendi i Kosovës pastaj do të nisin procedurat për formimin e Qeverisë. Në këto zgjedhje, PAN ka dalë i pari, VV e dyta, ndërsa LDK e treta.

Më së largu, Kuvendi i Kosovës do të konstatohet pasi kalon edhe afati prej 30 ditësh nga certifikimi i zgjedhjeve të 11 qershorit.

Ky afat nis të harxhohet sot pasi KQZ ka certifikuar zgjedhjet nacionale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme