Cilat ishin motivet e vrasjes së dy shqiptarëve në Bazel?

Janë dhënë detaje të tjera nga tragjedia që ndodhi në Bazel, ku dy shqiptarë mbeten të vrarë dhe një tjetër mbeti i plagosur.

Sipas policisë dorasit e kësaj vepre nuk kanë pasur motive terroriste. Lokali në të cilën ndodhi tragjedia ka qenë e njohur edhe më parë për lidhjet e saj me botën e drogës, shkruan ‘guardian.ng’, transmeton albinfo.ch.

“Lokali ka qenë e lidhur dhe e njohur për lidhjet e saj me botën e drogës”, ka thënë një banor për gazetën “Basler Zeitung”.

“Megjithatë, prej që kur është ndërruar pronari ka qenë një lokal i zakonshëm”, thotë ai.

Pas të shtënave, personat e armatosur që besohet se janë rreth të 30-ave janë larguar drejt stacionit të trenit. Transmetuesi publik serb RTS ka raportuar për organizatat kriminale shqiptare në Zvicër që kanë lidhje me trafikimin e heroinë, por policia ka shtuar se motivohet ende janë të paqarta.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme