Çka thotë Vulin për Thaçin, Mustafën, Kurtin e Haradinajn si dhe serbët në Kosovë?

Ministri i Punës, Punësimit, veteranëve  dhe Çështjeve Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin, tha sot se serbët në Kosovë i ka mbajtur lufta e tyre e vazhdueshme dhe e guximshme për liri.

“Serbët në Kosovë i mban Beogradi, serbët në Kosovë i mban  rezoluta 1244, serbët në Kosovë i mban lufta e tyre të vazhdueshme dhe e guximshme për liri. Unë e di se Mustafa  do të donte që  Vuçiq të mos luftonte për të drejtën për t`i mbrojtur serbët në Kosovë. Unë e di që Mustafa ,Thaçi dhe Haradinaj e Kurti do të dëshironin që Beogradi t`i braktiste serbët në Kosovë, por për fat të keq të tyre kjo nuk ka ndodhur dhe nuk do të ndodhë”, tha ai për “Tanjug”, përcjellë Klan Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme