C’patët që u lutet në xhami për autokratin, Erdoganin?!

Autor: Artin Spahiu

A nuk ishin ata qe trumpetonin se lufta ne Siri eshte Xhihad para disa vitesh? E pastaj cfare na doli?
A nuk ishin po ata qe sot per situaten ne Turqi po bejne po te njejten? A po thirren ne mbeshtetje te nje shtypjeje kolektive?
Ke perkrahin ata?
Te mos perkrahish politikat e pushtetit aktual ne Turqi-Erdoganin, te quajne Gylenist dhe te shajne me liber shtepi. Te thuash se edhe Guleni edhe Erdogani le te shkojne ne rrot te semes, te quajne ateist. Te levdosh njerin nga keta , “shqiptaromedhenjte”te quajne turk.
E dini si ka ardhur koha?
Me mire shani Skenderbehun, Ismail Qemailin, Isa Boletinin, Naim Frasherin , Hasan Prishtinen…se sa te shash Erdoganin dhe Otomanine.
Pse s’eshte ashtu?
Kur ndonje shqiptar e ka quajtur veten Skenderbegas, Qemailst, boletinas…?
Asnjihere!
Po tani me mburje po vetequhen erdoganista e gylenista!
Turp!!!
Po c’paten sot xhamite qe falen per Erdoganin dhe martiret ne mbeshtetje te pushtetit autokrat?!
Bidat a?
E pse kete nuk e kane bere kurre per martiret e kombit shqiptar te lufterave per liri ?
Hajt se te gjithe keta qe sot po servilosen jane po te njejtej qe thirren ne xhihad ne Siri. Do te ndryshojne dhe te kerkojne ndjese. Po s’ka lidhje, ndjesa (toubja) sipas tyre pranohet vetem te kesh deklarative, e njerezit qe jane vrare nga manipulimi i tyre nuk ka rendesi.
Vetedijesohuni o shqiptare e Ju shqiptare mysliman!!!
Islami eshte feja e Allahut dhe Ai ate e ka bere per te gjithe njerezimin, kudo dhe ne cdo kohe!!! Mos Ju manipuloje askush dhe mos u indoktrinoni nga askush qe mundohet t’ju manipuloje permes islamit!
Turqit per ne jane aleate e jo padrone.
Sidoqofte, Rrofte shqiptaria.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme