Daçiq: Shqiptarët kryen spastrim etnik të serbëve në Kosovë

Zëvendëskryeministri serb, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka thënë se spastrim etnik ndodhi nga shqiptarët për serbët.

Ai ka përmendur, gjatë mbledhjes së KS së OKB-së, shifra të serbëve që jetojnë në Kosovë sipas regjistrimit të vitit 1981 dhe krahasimin me sot.

Më pas ka bërë krahasimin me ditët e sotme dhe ka thënë se shifrat po tregojnë se kush është larguar nga vend i vet.

Daçiq ka folur edhe për William Walkerin, duke thënë se ai ka bërë deklarata të ngutshme.

“Walker ka bërë deklarata të ngutshme për gjenocid. Ai tash njihet si hero i Kosovës dhe atje ka marrë shumë çmime”, ka thënë Daçiq.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme