Daçiq: Zgjidhja politike për Kosovën, përparësi kombëtare e Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot në Baku të Azerbajxhanit se arritja e një zgjidhje politike për çështjen e Kosovës është përparësia kombëtare e Serbisë.

Sipas kryediplomatit serb edhe “përkundër lëvizjeve të njëanshme të Prishtinës” vendi i tij , mbetet i angazhuar për të gjetur një zgjidhje kompromisi për çështjen, e cila do të sigurojë paqe dhe stabilitet të qëndrueshëm.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme