Dasmë në kohë karantine, familja ndjek ceremoninë e martesës së djalit përmes “video-call”

Në shumë mënyra ishte ashtu si çdo dasmë tjetër.

Në ditën e ceremonisë, prindërit e dhëndrit u përgatitën herët në mëngjes, duke u veshur me rrobat e tyre më të mira të dasmës.

Kur ata ishin të gatshëm për të filluar shërbimin, ata hynë në dhomën e ndenjes dhe u bashkuan me anëtarët e tjerë të familjes për të parë një video të dyanshme, ndërsa djali i tyre u martua në Phoenix, Arizona – gati 8,000 milje larg.

Prindërit, gruaja ime dhe fëmijët (dhe unë) u zgjuam rreth orës 4 të mëngjesit, veshëm rrobat tona të dasmës dhe iu bashkuan dasmës në mënyrë virtuale. Ata mund të na shihnin dhe të bisedonin me ne,” vëllai i dhëndrit Nalin Mehta i tha CNN.

Ata nuk ishin të ftuarit e vetëm që e humbën dasmën. Rreth 150 njerëz ishin planifikuar të merrnin pjesë në ceremoni, por frika e koronavirusit dhe bllokimeve në të gjithë botën nënkupton që ajo përfundoi e kufizuar në rreth 20 miq dhe familjar të ngushtë.

Mund të duket e largët, por Mehta tha që i kishte bërë ata të ndjehen sikur ishin bashkë në ditën e veçantë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme