Del nga burgu Bajrush Xhemajli

Në maj të vitit 2009, me veturë zyrtare, ish-kryetari i komunës së Ferizaj kishte shkaktuar aksident trafiku në dalje të Prishtinës, ku kishte vdekur 21-vjeçari Labinot Rrustemi.

Kjo kishte ndodhur mu në ditën kur zëvendëspresidenti Joe Biden erdhi në Kosovë më 2009.

Por, mbrojtja kishte kërkuar dënim me kusht ose më të ulët, e familja e Labinotit, dënim më shumë se 2 vjet.

Vuajtja e dënimit nga Xhemajli ishte shtyrë disa herë dhe më pas ai ishte futur në burg.

E sot ai është liruar nga burgu duke qenë pjesë edhe e disa fotografive në rrjete sociale nga miqtë e tij.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme