Delawie: Raportet e Amerikës ndaj Kosovës nuk do të ndryshojnë

E mërkurë, 09 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Gregory Delawie, mendon se pavarësisht se kush është President i SHBA, politika nuk duhet të ndryshojë.

Sipas tij, qëndrimi i SHBA-së, nuk do të ndryshon ndaj Kosovës duke thënë se Kosova ka pas gjithmonë përkrahje dhe do të vazhdon kështu.

Delawie ka thanë se marrëdhëniet ndërmjet SHBA-së dhe Kosovës janë të shkëlqyera./Zeri

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme