Deputeti gjerman: Kosova e ka humbur shpresën se mund të anëtarësohet në BE

Deputeti socialdemokrat në Bundestag, Josip Juratovic, në një intervistë të shkurtër për DW konisderon se Kosova edhe pas 10 vjetëve pavarësi nuk ka arritur sukses sikurse pritej dhe siç duhej të bëhej.
Juratovic thotë se Kosova dhe rajoni e ka humbur shpresën që në një të ardhme të afërt të bëhen anëtarë në Bashkimin Evropian, transmeton Gazeta Express.

Ai bën thirrje për përgjegjësi politike. Liderët të orientohet te temat politike dhe si t’i ndihmojnë popullit.

Përmend krijimin e vendeve të punës, sigurinë sociale të cilat sipas tij arrihen duke bashkëpunuar me fqinjët.

“E pranoj që është një rajon i vështirë dhe gjendet në një situatë të vëshirë”, thotë ndër të tjera, Juratovic.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme